Незбалансована система опалення – звичайне явище в багатьох квартирах і будинках. На початку і в кінці опалювального сезону можна спостерігати картину, коли деякі користувачі центрального опалення відкривають кватирки, щоб випустити надлишок теплого повітря в приміщенні, або ж, навпаки, користуються додатковими приладами для обігріву. Одним із шляхів до грамотного енергозбереження є використання в домашній системі опалення додаткових елементів, наприклад, терморегулятори. Вони здатні створити комфортний мікроклімат у будинку, при цьому суттєво заощадити на опаленні.
Радіаторний терморегулятор складається з термостатичного клапана та термостата (термоголовка).
Термоголовка – це герметичний циліндр, усередині якого знаходиться сильфон з робочою речовиною, яка здатна реагувати на зміну температури повітря. Саме термоголовка кріпиться до клапана за допомогою спеціальної сполучної гайки. Термостат має досить простий принцип роботи. Коли температура підвищується, відбувається розтягування сильфона, тим самим прикривається клапан, а потік теплоносія обмежується. Якщо температура знижується, відбувається зворотне дію, сильфон в термоголовке стискається і пропускає більше потоку теплоносія.
Діапазон налаштування терморегулятора коливається від -6 до +30 градусів за Цельсієм. Що характерно, такий добре відрегульований пристрій може автоматично підтримувати задану температуру без використання додаткової енергії.
Слід зазначити, що термоголовка може бути в рідинних та газоконденсатних термостатах різною, точніше не сама термоголовка, а робоча речовина, яка міститься в ній. Тобто в рідинних терморегуляторах сильфон наповнений спеціальною рідиною, наприклад, ацетоном або толуолом. Асортимент рідинних термостатів досить широкий. Така термоголовка відрізняється високою точністю – це її головна перевага. Крім цього, вона працює безшумно, легка в експлуатації та відрізняється простотою попереднього налаштування.
Для того щоб створити в приміщенні комфортний мікроклімат, досить купити термоголовку. За допомогою терморегулятора в кожній окремій кімнаті можна регулювати температуру, яка буде комфортною саме для Вас. Завдяки спеціальним датчикам подача теплоносія в радіатори регулюється з урахуванням погодних умов та температурного режиму, який Ви оберете для свого приміщення.
Якщо ж Ви щасливий власник заміського будинку або котеджу, купити термоголовку Вам просто необхідно, тому що за наявності індивідуальної котельні, вона допомагає заощадити теплову енергію від 20% і вище до температури комфортного прибуття не порушуючи температурний режим “не нижче 18-20о с.”
А за умови встановлення теплолічильника це призведе до суттєвого додавання до Вашого сімейного бюджету.
Перш ніж купити термоголовку, слід визначитися, для якої системи вона потрібна. Так як в рідинних та газоконденсатних системах використовуються термоголовки з принципово різним наповненням сильфона. Вони можуть містити або рідину, або скраплений газ. Слід враховувати, що газоконденсатний агрегат швидше реагує зміни температури у приміщенні.
Термоголовка з датчиком
Термоголовки з датчиками бувають двох видів – вбудовані та дистанційні. Вбудовані датчики знаходяться у термоголовці. Дистанційні датчики з’єднуються з основним пристроєм за допомогою тонкої металевої трубки. Слід зазначити, що термоголовки з датчиком вбудованого типу мають досить складний принцип монтажу та масу вимог, яких необхідно при ньому дотримуватися.
Наприклад, щоб отримати від термоголовки з вбудованим датчиком типу максимальний ефект, потрібно щоб радіатор не був втоплений в ніші і мав глибину до 16 сантиметрів. При цьому ширина підвіконня повинна перевищувати 22 сантиметри, а відстань між ним і радіатором був більше 10 сантиметрів. До того ж термоголовка з датчиком повинна бути встановлена перпендикулярно площині радіатора і мати вільний доступ до повітря, що циркулює в приміщенні. Далеко не завжди такі умови реально втілити в життя, в цьому випадку перевагу краще віддати термоголовки з дистанційним датчиком, який можна розташувати на відстані 2-8 метрів від основного пристрою.
Термоголовки для радіаторів
Термоголовки для радіаторів являють собою засоби індивідуального регулювання температури повітря в приміщеннях, що опалюються, які здатні підтримувати її на постійному рівні, заданому самим споживачем. Термоголовки для радіаторів дозволяють максимально використовувати для опалення приміщень епізодичні теплонадходження, тим самим економити теплову енергію і, відповідно, кошти на її оплату.
При цьому не варто забувати, що використання термоголовок для радіаторів сприяє збереженню навколишнього середовища, оскільки скорочується викид в атмосферу продуктів згоряння палива, що є важливим фактом в епоху боротьби за чистоту повітря. Термоголовки для радіаторів можна розділити на два типи – газоконденсатні та рідинні. Відрізняються вони між собою наповненням сильфона, основного елемента термоголовки пристрою, який забезпечує пропорційне регулювання. Також термоголовки для радіаторів оснащуються вбудованим чи виносним датчиком.
Термоголовка ціна
Перш ніж придбати термоголовку, слід враховувати, що її ціну впливають кілька чинників. По-перше, тип термоголовки, наприклад, на газоконденсатну та рідинну термоголовку ціна буде різною. Так як вони відрізняються за складом робочої речовини, що наповнює сильфон. По-друге, тип датчика також внесе свої корективи в ціноутворення обладнання. По-третє, фірма-виробник. Безперечно, термоголовка, ціна якої буде досить високою, буде вироблена надійною фірмою, з широко відомим ім’ям, якість такого обладнання теж буде високою та обговорена у гарантії.
У будь-якому випадку, якщо Вам знадобилася термоголовка, ціна не повинна Вас бентежити, так як таке обладнання купується на довгі роки і, очевидно, краще один раз придбати дорогий якісний європейський товар, ніж щороку купувати аналоги незрозумілого походження. Компанія «EkoTex» пропонує найякісніші європейські термоголовки за привабливими цінами та з гарантією.